Evde Sağlık
16 Şubat 2024


Evde Sağlık Hizmetleri Sunumu Hakkında Yönetmeliği görmek için Sağlık Bakanlığının ilgili yazısını görmek için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz. Evde Sağlık Yönetmeliğini Görüntülemek için tıklayın Evde Sağlık Hizmetlerinin Amacı Bir toplumun kalkınması ve gelişmesinde sağlık hizmetlerinin eksiksiz ve düzenli yapılmasının rolü büyüktür. Bu hizmetler insana verilen değerin göstergeleridir. Birimimiz, evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ağız ve diş sağlığı hizmetlerini evinde ve aile ortamında sunmayı amaçlamaktadır.

Evde Sağlık Hizmeti Kimlere Verilir?

Evde Sağlık Hizmetleri; İlk aşamada yatağa bağımlı hastalar olmak üzere; bedensel engeli nedeniyle evde tıbbi desteğe ihtiyacı olan, KOAH vb. solunum sistemi hastalığı olan, terminal dönem palyatif bakım hastalığı olan ve ileri derecede kas hastalığı olan bireylerden ağız ve diş sağlığı hizmetine ihtiyacı olan hastalara evinde ve aile ortamında sağlık hizmeti verir. Evde Sağlık Hizmetinde Görevli Personelimiz Merkezimiz Evde Sağlık Hizmetleri Biriminde,Diş Tabibi, Hemşire, Diş Protez Teknisyeni ve bir Şoför görev yapmaktadır.

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi Nasıl Çalışır?

Vatandaşlar Bu Birime Nasıl Ulaşabilir?
1) Evde sağlık hizmeti almak isteyen hastalar veya yakınları evde sağlık hizmetleri koordinasyon merkezi
     444 38 33 (Ulusal Çağrı Merkezi) no
lu telefonu aranarak i̇lk başvuru yapılabilir. 

2) Eğer kayıtlı hasta iseler Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi (0346) 221 70 36 (Dahili 1113) aranarak randevu alınır.

3
Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinden bu konuda bilgi almak için telefon hattını ( (0346) 215 20 25 / Dahili: 174 ) arayarak, bilgi alabilirler. 

Evde sağlık hizmetleri randevu sistemi ile ve mesai saatleri içinde çalışır ve hizmetin sunulduğu alan sağlık kurum veya kuruluşunun bulunduğu il veya ilçenin belediye mücavir alanı ile sınırlıdır. Başvurular kayıt altına alınarak en kısa zamanda yerinde değerlendirilir. Evde sağlık hizmeti almak için başvuran kişi veya aile bireylerine değerlendirme sonucu konusunda, bilgi verilir.