Health at home
29.07.2020


Evde Sağlık Hizmetleri Sunumu Hakkında Yönetmeliği görmek için Sağlık Bakanlığının ilgili yazısını görmek için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz. Evde Sağlık Yönetmeliğini Görüntülemek için tıklayın Evde Sağlık Hizmetlerinin Amacı Bir toplumun kalkınması ve gelişmesinde sağlık hizmetlerinin eksiksiz ve düzenli yapılmasının rolü büyüktür. Bu hizmetler insana verilen değerin göstergeleridir. Birimimiz, evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ağız ve diş sağlığı hizmetlerini evinde ve aile ortamında sunmayı amaçlamaktadır.

Evde Sağlık Hizmeti Kimlere Verilir?

Evde Sağlık Hizmetleri; İlk aşamada yatağa bağımlı hastalar olmak üzere; bedensel engeli nedeniyle evde tıbbi desteğe ihtiyacı olan, KOAH vb. solunum sistemi hastalığı olan, terminal dönem palyatif bakım hastalığı olan ve ileri derecede kas hastalığı olan bireylerden ağız ve diş sağlığı hizmetine ihtiyacı olan hastalara evinde ve aile ortamında sağlık hizmeti verir. Evde Sağlık Hizmetinde Görevli Personelimiz Merkezimiz Evde Sağlık Hizmetleri Biriminde,Diş Tabibi, Hemşire, Diş Protez Teknisyeni ve bir Şoför görev yapmaktadır.

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi Nasıl Çalışır?

Vatandaşlar Bu Birime Nasıl Ulaşabilir?

1) Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi telefon hattını ( 444 78 58/ Dahili: 174 ) arayarak,

2) sivas.adsh@saglik.gov.tr e-posta adresimize elektronik posta aracılığıyla,

Evde sağlık hizmetleri randevu sistemi ile ve mesai saatleri içinde çalışır ve hizmetin sunulduğu alan sağlık kurum veya kuruluşunun bulunduğu il veya ilçenin belediye mücavir alanı ile sınırlıdır. Başvurular kayıt altına alınarak en kısa zamanda yerinde değerlendirilir. Evde sağlık hizmeti almak için başvuran kişi veya aile bireylerine değerlendirme sonucu konusunda, bilgi verilir.